Виставки ПТМ, Наш пошук, ДПМ, Образотворче мист.

Керівникам органів управління освітою, директорам позашкільних навчальних закладів

Про проведення обласних виставок- конкурсів науково-технічної творчості, декоративно-ужиткового мистецтва та початкового технічного моделювання серед учнівської молоді

Відповідно до Орієнтовного плану обласних очно-заочних масових заходів з учнівською молоддю комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради” на 2015-2016 навчальний рік, затвердженого Департаментом освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, у лютому – березні 2016 року у місті Черкасах на базі комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради” будуть проходити: обласна виставка-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді „Наш пошук і творчість – тобі, Україно!”, обласна виставка-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край” та обласна виставка-конкурс робіт гуртківців початкового технічного моделювання.
Вищевказані заходи проводяться відповідно до Інформаційно-методичних матеріалів, що додаються (додаток 1-3)
В обласних виставках-конкурсах бере участь учнівська молодь позашкільних навчальних закладів.
Експонати на обласні виставки-конкурси подаються до 26 лютого 2016 року відповідно до графіка (додаток 4) за адресою: 18002, м. Черкаси, вул. Фрунзе, 77, комунальний заклад „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
Переконливо просимо дотримуватися графіка подачі експонатів. При цьому подавати: заявку без скорочень та абревіатур; паспорт в друкованому та електронному вигляді без скорочень та абревіатур; фотографії експонатів в друкованому та електронному вигляді; обов’язково на експонатах проставлене маркування; для експонатів на технічну виставку − технічні паспорти.
Роботи та технічна документація, представлені в неналежному вигляді, прийматися не будуть.
Підсумки обласних виставок-конкурсів підводяться у травні – червні поточного року.
З метою оптимізації прийому (видачі) експонатів прохання попередньо узгоджувати з комунальним закладом „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради” дату завезення робіт на виставки за телефонами: (0472) 45-05-83, (0472) 45-14-55.
Витрати на завезення (відправку) конкурсних робіт здійснюються за рахунок організації, що відряджає.
Додаткова інформація – за телефонами (0472)-45-05-83, (050)-562-58-23.
Контактна особа – Малород Галина Миколаївна.

Додатки: на 21 арк. у 1 прим.
Начальник В.В.Данилевський

Додаток 1
до листа Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації
15.01.2016 № 79

Інформаційно-методичні матеріали
щодо проведення обласної виставки-конкурсу
науково-технічної творчості учнівської молоді
“Наш пошук і творчість – тобі, Україно!”

1. Місце та час проведення
1.1. Обласна виставка-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!” (далі виставка-конкурс) проводиться щорічно в місті Черкасах на базі Комунального закладу “Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
1.2. Експонати на обласну виставку-конкурс подаються за адресою: м.Черкаси, вул. Фрунзе, 77. Телефони для довідок: 45-05-83, 45-14-55.
1.3. Експонати на обласну виставку-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!” подаються щорічно згідно з графіком, який повідомляється у листі-виклику додатково.
1.4. З поданих робіт створюється експозиція виставки, яка працює протягом року на базі Комунального закладу “Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
2. Мета виставки-конкурсу
Обласна виставка-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді проводиться з метою:
– підведення підсумків роботи технічних гуртків, наукових та творчих об’єднань учнів;
– підтримки та розвитку науково-технічної творчості учнівської молоді;
– пропаганди та популяризації досягнень дитячих колективів з науково-технічної, пошуково-конструкторської, дослідницької діяльності, а також раціоналізації та винахідництва;
– залучення учнівської молоді до різноманітних напрямів науково-технічної творчості.
3. Учасники виставки – конкурсу
У виставці-конкурсі бере участь учнівська молодь позашкільних навчальних закладів віком до 18 років включно на рік проведення заходу.
4. Умови проведення
4.1. На виставку-конкурс подаються експонати, які пов’язані із вирішенням конкретних проблем у галузі науки, техніки та виробництва, відповідно до запропонованих розділів:
Розділ 1. Технічні науки
Підрозділи:
1) Радіоелектроніка. Радіотехнічні та радіоелектронні прилади оригінальної конструкції, засоби зв’язку, обладнання автоматики, електронні вимірювальні прилади та ін.
2) Електротехніка. Прилади, пристрої та обладнання електротехнічного призначення, вдосконалені блоки живлення, регулятори напруги та струму, освітлювальна техніка та ін.
3) Промислова техніка. Верстати, технологічний інструмент, моделі та макети промислового обладнання; прилади та обладнання, які покращують технологічні процеси.
4) Транспортні засоби. Прилади, пристрої та обладнання, які покращують роботу вузлів транспортних засобів.
5) Сільськогосподарська техніка. Пристрої для сільськогосподарських машин; діючі зразки та моделі малогабаритної техніки, пристрої для роботи на присадибних ділянках, у садівництві, прилади та обладнання, які покращують умови праці та технологічні процеси у тваринництві, птахівництві та ін.
Розділ 2. Природничі науки
Підрозділи: Сільське господарство. Екологія. Енергозбереження. Медицина. Біологія.
Прилади, що сприяють очищенню, охороні навколишнього середовища та енергозбереженню; технології переробки відходів промисловості; використання нетрадиційних джерел енергії; прилади, що застосовуються у медицині, процеси біологічного виробництва та ін.; технології, які сприяють розвитку сільськогосподарського виробництва.
Розділ 3. Технічні навчальні посібники
Діючі електрифіковані стенди, панно, які пояснюють фізичні процеси та сприяють кращому засвоєнню учбового матеріалу; модернізоване лабораторне обладнання; пристрої, що раціоналізують трудові процеси в шкільних майстернях, навчальних лабораторіях та технічних гуртках.
Розділ 4. Ігри та іграшки з елементами техніки
Зразки саморобних ігор та іграшок, які відрізняються від існуючих оригінальністю задуму, новизною конструкції та художнього вирішення задачі.
Розділ 5. Технічні моделі
Підрозділи:
1) Космічна техніка. Макети та моделі космічних кораблів, ракетоносіїв, систем спостереження, стартових установок, космодромів; самохідні керовані моделі; зразки військової ракетної техніки.
2) Техніка майбутнього. Фантастичні ідеї, проекти, розробки, моделі – прообрази техніки майбутнього.
3) Історичні моделі. Саморобні моделі та макети техніки історичної серії.

Розділ 6. Спортивно-технічне моделювання
Підрозділи: Моделі суден, авіаційні моделі, автомобільні моделі, моделі ракет, стендові моделі, спортивно-технічні моделі всіх класів та категорій.
Розділ 7. Архітектура та будівництво
Макети та проекти всіх видів споруд, будівель, будівельних комплексів, фрагментів вулиць та міської забудови, залізничних вокзалів та ін. з елементами ландшафту або без них.
4.2. Конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!” передбачає особисту першість по кожному з підрозділів відповідного розділу.
4.3. Кількість експонатів у розділах обласної виставки-конкурсу науково-технічної творчості необмежена.
4.4. За комплектацію, підбір та доставку експонатів на обласну виставку-конкурс відповідальність несе відряджаюча організація.
4.5. Термін зберігання експонатів не більше двох років.
5. Вимоги до експонатів та розробок
5.1. Експонати повинні мати основи (до 1 кв.м), малу вагу (не більше 50 кг) і відповідати технічним, естетичним і експозиційним вимогам.
5.2. Експонати повинні відповідати правилам, вимогам і нормам техніки безпеки.
5.4. Прилади та пристрої, які працюють від автономних джерел живлення, повинні бути забезпечені ними і мати з’єднувальні елементи, а також напис, що застерігає від вмикання їх в мережу 220 В.
5.5. Експонати, які працюють від мережі 220 В, повинні мати вмикачі із зазначенням положення “Ввімкнено” та клему для заземлення.
5.6. На всіх електрифікованих експонатах необхідно встановити запобіжники відповідних номіналів.
5.7. Експонати, які працюють на паливно-мастильних матеріалах, хімічних реактивах і стисненому газі, транспортуються в окремій тарі з відповідними попереджувальними написами і дотриманням правил техніки безпеки при їх перевезенні.
5.8. Експонати, що працюють від мережі чи від автономних джерел живлення повинні мати інструкції застосування.
6. Документація до експонатів
6.1 До експонатів додається документація:
– заявка на участь у конкурсі (додаток 1, заповнюється без скорочень та абревіатур), (в друкованому та електронному вигляді);
– паспорт експонату (додаток 2), (в друкованому та електронному вигляді);
– технічний опис експонату, який складається з викладення принципу його роботи, призначення розробки, її відмінність від аналогу, а також конкретне застосування цієї розробки у відповідній галузі народного господарства. До опису додаються блок-схеми, принципові, електричні й кінематичні схеми, короткий опис роботи даних схем, інструкції по експонуванню (підготовка експонату до роботи, порядок вмикання та детальний опис роботи з експонатом, в разі потреби – опис методики проведення вимірів, дослідів і т. ін., характерні несправності та засоби їх усунення);
– фотокартка експонату розміром 9х12 см чи 10х15 см в друкованому, (підписана з тильної сторони) та електронному вигляді;
– маркування на експонат, прикріплене з тильної сторони, етикетка (додаток 3).
Документація подається в папці з файлами.
6.2. Якщо конкурсна робота виконана колективом вихованців, то обов’язково додаються дані про кожного, хто входить до його складу.
6.3. Експонати, які не відповідають вимогам та не мають необхідної документації, суддівська колегія не розглядає.
7. Керівництво та матеріальне забезпечення виставки-конкурсу
7.1. Загальне керівництво обласною виставкою-конкурсом здійснює Комунальний заклад “Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
7.2. Конкурсні роботи оцінює суддівська колегія, склад якої затверджує директор Комунального закладу “Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
7.3. Витрати на організацію та проведення обласної виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді здійснюються за рахунок Комунального закладу “Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
7.4. Витрати на завезення експонатів та відрядження працівників здійснюються за рахунок відряджаючої організації.
8. Визначення та нагородження переможців
8.1. Підсумки виставки-конкурсу підводяться щорічно у квітні-травні поточного року.
8.2. Особиста першість визначається за максимальною кількістю балів, набраних автором за виставлений на конкурс експонат чи розробку. При однаковій кількості балів, набраних у конкурсі, перевага надається автору, молодшому за віком.
8.3. Автори робіт, які зайняли у виставці-конкурсі І, ІІ, ІІІ місця, нагороджуються Дипломами Комунального закладу “Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
8.4. За активну участь вихованців в обласній виставці-конкурсі науково-технічної творчості учнівської молоді та їх якісну підготовку, керівники гуртків можуть нагороджуватися Грамотами Комунального закладу “Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
8.5. За рішенням суддівської колегії роботи, які відзначені Дипломами Комунального закладу “Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”, можуть направлятися на Всеукраїнську виставку-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!”

Додаток 1
до Інформаційно-методичних матеріалів проведення обласної виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!””
ЗАЯВКА
на участь в обласній виставці-конкурсі технічної творчості
учнівської молоді “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!” у 2015-2016 н.р.
від _______________________________________________________________________
(повна назва відряджаючої організації)

№ п/п Назва роботи Розділ Прізвище, ім’я, по батькові автора Дата народ-ження Навчаль-ний заклад (школа, клас) Назва гуртка
Прізвище, ім’я та по батькові керівника гуртка (посада та місце основної роботи для сумісни-ків) Приміт-ки

Поштова адреса закладу, контактні телефони: _____________________________________________________________________
___________________________________________________________________________

Директор установи __________________/____________
(підпис)

М.П.

Додаток 2
до Інформаційно-методичних матеріалів проведення обласної виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!”
____________________________________район
___________________________________розділ
П А С П О Р Т
на експонат №________
1. Повна назва експонату __________________________________________________________________
2. Конструкція експонату, розроблена __________________________________________________________________
3. Експонат виготовлений за описом, опублікованим в
__________________________________________________________________
4. Модель приводиться в дію __________________________________________________________________
(характеристика джерела енергії)

Д А Н І П Р О Е К С П О Н А Т:
1. Експонат виготовлено_________________________________________________
прізвище, ім’я автора (повністю)
клас, навчальний заклад _________________________________________________
(повна назва гуртка, позашкільної установи)
2. Керівник гуртка______________________________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові)
місце основної роботи__________________________________________________
(посада)
3. Поштова адреса гуртка: область_____________район__________________________
місто, село______________вулиця__________________№ буд____________
М.П.
Додаток 3
до Інформаційно-методичних матеріалів проведення обласної виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!”

Розмір етикетки 12 х 10; напис: шрифт – 16

Назва роботи:
Автор:
Керівник:
Гурток, заклад:
Зразок
маркування на експонат
(розмір 4,5 см х2 см, напис: шрифт 6-8 пт.)

 

Додаток 2
до листа Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації
15.01.2016 № 79
Інформаційно-методичні матеріали
щодо проведення обласної виставки-конкурсу
декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва
„Знай і люби свій край”

1. Загальні положення
Обласна виставка-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край” проводиться згідно з „Положенням про Всеукраїнські відкриті змагання із спортивно-технічних видів спорту та інших напрямків технічної творчості серед дітей та учнівської молоді”, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 28 травня 2012 року № 635 (далі – Положення).
2. Місце та час проведення
2.1. Обласна виставка-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край” проводиться щорічно в місті Черкасах на базі комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
2.2. Строки проведення виставки-конкурсу визначаються Орієнтовним планом обласних очно-заочних масових заходів з учнівською та студентською молоддю комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради” і повідомляються в листі-виклику додатково.
2.3. Експонати на обласну виставку-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва подаються щорічно згідно з графіком за адресою: 18002, м.Черкаси, вул. Фрунзе, 77. Телефони для довідок: (0472) 45-05-83, (0472) 45-14-55.
3. Мета виставки-конкурсу
Обласна виставка-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край” проводиться з метою:
– підведення підсумків роботи творчих об’єднань учнів гуртків декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва;
– підтримки та розвитку декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва, сприяння реалізації творчих задумів учнівської молоді;
– пропаганди та популяризації досягнень дитячих колективів художньо-естетичного напряму;
– залучення учнівської молоді до розуміння прекрасного в навколишньому середовищі, в своєму житті;
– художньо-естетичного виховання учнівської молоді, пробудження в неї поваги до національної культурної спадщини.
4. Учасники виставки-конкурсу
4.1. В обласній виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва бере участь учнівська молодь позашкільних навчальних закладів відповідно до 3-х категорій за віком: 6–10 років, 11–15 років, 16–18 років.
4.2. Вік учасників виставки-конкурсу – до 18 років включно на рік проведення заходу.
5. Умови проведення виставки-конкурсу
5.1. На виставку-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва подаються експонати відповідно до запропонованих розділів:
1. Декоративно-ужиткове мистецтво:
– художнє різьблення по дереву;
– гончарство та художня кераміка;
– художнє плетіння, ткацтво;
– в’язання спицями, гачком;
– витинання;
– художня вишивка;
– народна лялька;
– м’яка іграшка;
– писанкарство;
– вироби з тіста;
– вироби зі шкіри;
– декоративний розпис, народний живопис;
– бісероплетіння;
– паперова пластика та оригамі;
– вироби з соломки;
– ізонитка;
– лозоплетіння;
– вироби з природних матеріалів;
– інші техніки виконання.
2. Образотворче мистецтво:
– графіка;
– живопис;
– батик.
5.2. Для оцінювання техніки виконання робіт з розділу „Художня вишивка” зворотній бік роботи повинен бути відкритим. Бали за техніку виконання із закритою стороною не враховуються.
5.3. У розділі „Образотворче мистецтво” картини обов’язково повинні бути оформлені у раму.
5.4. Конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва передбачає особисту першість по кожній номінації запропонованих розділів.
5.5. В залежності від кількості конкурсних робіт, журі залишає за собою право у кожному розділі об’єднувати роботи по номінаціях або по вікових категоріях, враховуючи техніки виконання.
5.6. Кількість експонатів у розділах обмежена, приймається по 1 (одній) роботі до кожної номінації відповідного розділу, роботи повинні мати належний вигляд: оформлені, підписані, марковані.
5.7. Габаритні розміри експонатів обмежені (не повинні перевищувати 50×50×50).
5.8. Із конкурсних робіт на базі комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради” створюється постійно діюча експозиція, яка працює протягом року.
5.9. 10% робіт – переможців від області залишаються в Українському державному центрі позашкільної освіти на постійно діючу виставку.
5.10. За комплектацію, підбір та доставку експонатів на обласну виставку-конкурс відповідальність несе відряджаюча організація.
5.11. Термін зберігання експонатів не більше двох років.

6. Документація
6.1. До експонатів, поданих на конкурс, додається документація:
– заявка на участь у конкурсі, заповнена без скорочень і абревіатур (додаток 1);
– опис роботи із зазначенням техніки виконання (коротко можна вказати у примітках заявки та в паспорті);
– фотокартка роботи розміром 10х15 см в друкованому (підписана з тильної сторони) та електронному вигляді;
– маркування на експонат прикріплене з тильної сторони роботи (додаток 2);
– паспорт експонату в друкованому та електронному вигляді (додаток 3);
– етикетка на експонат в друкованому та електронному вигляді (додаток 4).
6.2. Документація подається в папці з файлами та в електронному вигляді.
6.3. Якщо конкурсна робота виконана колективом вихованців, то обов’язково додаються дані про кожного, хто входить до його складу.
6.4. Експонати, які не відповідають вимогам та не мають необхідної документації, журі не розглядає.
7. Керівництво та матеріальне забезпечення
7.1. Загальне керівництво обласною виставкою-конкурсом декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва здійснює комунальний заклад „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
7.2. Для підведення підсумків обласної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва створюється журі, склад якого затверджує директор комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
7.3. Витрати на організацію та проведення обласної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва здійснюються за рахунок комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
7.4. Витрати, пов’язані із завезенням експонатів на обласну виставку-конкурс, здійснюються за рахунок відряджаючої організації.
8. Визначення та нагородження переможців
8.1. Підсумки обласної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва підводяться щорічно у травні – червні поточного року.
8.2. Виставкові роботи оцінюються згідно з критеріями: композиція, складність виготовлення, якість, ступінь емоційного впливу.
8.3. Особиста першість визначається за максимальною кількістю балів, набраних автором за представлений на виставку-конкурс експонат.
8.4. Автори робіт, які зайняли у виставці-конкурсі І, ІІ або ІІІ місця, нагороджуються Дипломами комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
8.5. За активну участь вихованців в обласній виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва та їх якісну підготовку, керівники гуртків можуть нагороджуватися Грамотами комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
8.6. За рішенням журі, роботи, які відзначені Дипломами комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”, можуть направлятися у м. Київ на щорічну Всеукраїнську виставку-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край”.

Додаток 1
до Інформаційно-методичних матеріалів щодо проведення обласної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового
і образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край”

ЗАЯВКА
на участь в обласній виставці-конкурсі
декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва
„Знай і люби свій край” у 2015-2016 н.р.
від___________________________________________________________
(повна назва відряджаючої організації)

п/п Розділ, номінація Назва роботи Прізвище ім’я, по батькові автора Дата народ-ження Навчальний заклад
(школа, клас) Назва
гуртка
Прізвище, ім’я та по батькові керівника гуртка (посада та місце основної роботи для сумісників) Примітки

Поштова адреса закладу, контактні телефони: ___________________________________
Директор закладу __________________/____________
(підпис)
М.П.

Додаток 2
до Інформаційно-методичних матеріалів щодо проведення обласної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового
і образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край”
Зразок
маркування на експонат
Розмір – 4,5 см х 2 см, напис: шрифт – 6- 8 пт

Додаток 3
до Інформаційно-методичних матеріалів щодо проведення обласної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового
і образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край”
П А С П О Р Т № __
представленого твору
Назва експонату (розробки): ___________________________________________
Розділ: _____________________________________________________________
Техніка виконання, матеріал:__________________________________________
Прізвище, ім’я, по-батькові автора (авторів): ___________________________
Вікова категорія: ____________________
Назва гуртка: _______________________
Організація чи заклад, де працює гурток:_________________________________
Поштова адреса з індексом: ___________________________________________
Прізвище, ім’я та по-батькові керівника гуртка: __________________________
тел.____________________________________

Директор закладу __________________/____________
(підпис)
М.П.
Додаток 4
до Інформаційно-методичних матеріалів щодо проведення обласної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового
і образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край”
Зразок
етикетка на експонат
Розмір – 8 см х 5 см, напис: шрифт Times New Roman. Розмір етикетки не змінювати, якщо багато тексту, то зменшити розмір шрифта

Додаток 3
до листа Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації
15.01.2016 № 79

Інформаційно-методичні матеріали
щодо проведення обласної виставки-конкурсу
робіт учнів молодшого шкільного віку
з початкового технічного моделювання
1. Місце та час проведення
1.1. Обласна виставка-конкурс робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання проводиться щорічно в місті Черкасах на базі комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
1.2. Експонати на обласну виставку-конкурс робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання подаються щорічно згідно з графіком за адресою: 18002, м.Черкаси, вул.Фрунзе, 77.
Телефони для довідок:(0472)45-05-83, (0472) 45-14-55.
2. Мета і завдання
Обласна виставка-конкурс проводиться з метою:
– розвитку творчих здібностей, кмітливості, формування стійкого інтересу до пошукової творчої діяльності;
– раннього виявлення та подальшого розвитку обдарувань особистості;
– сприяння розширенню мережі гуртків початкового технічного моделювання;
– широке залучення школярів молодшого віку до технічної творчості;
– організації змістовного дозвілля дітей;
– популяризації і пропаганди кращих робіт гуртківців.
3. Учасники виставки-конкурсу
У конкурсі беруть участь вихованці позашкільних навчальних закладів віком до 10 років включно на рік проведення заходу.
4. Умови проведення виставки-конкурсу
4.1. Роботи на конкурс подаються за розділами:
– найпростіші автомоделі;
– найпростіші авіа- та ракетомоделі;
– найпростіші судномоделі;
– найпростіші механічні ігри та іграшки, машини та механізми;
– ігри, іграшки та атракціони з використанням елементів електротехніки;
– вироби в техніці оригамі та паперопластики (2 роботи);
– макети будівель;
– паперове моделювання і PaperCraft (до 2 робіт).
4.2. Габаритні розміри експонатів обмежені (не більше 50х50х50 см).
4.3. Кількість експонатів обмежена (не більше 2-х робіт) у розділах: «Вироби в техніці оригамі та паперопластики», «Паперове моделювання і PaperCraft» .
4.4. В залежності від кількості конкурсних робіт, журі залишає за собою право у кожному розділі об’єднувати роботи по номінаціях, враховуючи техніки виконання.
4.5. Із конкурсних робіт на базі комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради” створюється постійно діюча експозиція, яка працює протягом року.
4.6. За комплектацію, підбір та доставку експонатів на обласну виставку-конкурс відповідальність несе відряджаюча організація.
4.7. Термін зберігання експонатів не більше двох років.
5. Документація
5.1. На роботи подаються такі документи:
– заявка без скорочень та абревіатур (додаток 1);
– паспорт (в друкованому та електронному вигляді) без скорочень та абревіатур (додаток 2);
– описи та креслення (схеми), технологія виготовлення робіт (коротко);
– фото експонату розмір 10х15см, в друкованому (підписане з тильної сторони) та електронному вигляді;
– маркування на експонат прикріплюються з тильної сторони (додаток 3);
– етикетка на експонат, в друкованому та електронному вигляді (додаток 4).
5.2. Документація подається в папці з файлами та в електронному вигляді.
5.3 Якщо конкурсна робота виконана колективом вихованців, то обов’язково додаються дані про кожного, хто входить до його складу.
5.4. Роботи, що не відповідають вищезазначеним вимогам, журі не розглядає.
6. Керівництво та матеріальне забезпечення
6.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням обласної виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання здійснюється комунальним закладом „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
6.2. Для підведення підсумків обласної виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання створюється журі, склад якої затверджує директор комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
6.3. Витрати, пов’язані із проведенням обласної виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання здійснюються за рахунок комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
6.4. Витрати, пов’язані із завезенням експонатів на обласну виставку-конкурс, здійснюються за рахунок відряджаючої організації.

7. Визначення та нагородження переможців
7.1. Підсумки обласної виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання підводяться щорічно у квітні-травні поточного року.
7.2. Автори робіт, які зайняли І, ІІ або ІІІ місця, нагороджуються Дипломами комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
7.3. За активну участь вихованців в обласній виставці-конкурсі робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання та їх якісну підготовку, керівники гуртків можуть нагороджуватися Грамотами комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
7.4. За рішенням журі, роботи, які відзначені Дипломами комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”, можуть направлятися у м. Київ на Всеукраїнську виставку-конкурс робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.

Додаток 1
до Інформаційно-методичних матеріалів щодо проведення
обласної виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання

ЗАЯВКА
на участь в обласній виставці-конкурсі робіт
учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання
у 2015-2016 н.р.
від___________________________________________________________
№ п/п Назва
роботи Розділ Прізвище, ім’я, по батькові автора Дата народже-ння Навчальний заклад
(школа, клас) Назва гуртка
П.І.П.
керівника гуртка
(посада та місце основної роботи для сумісників) Примітки

(повна назва відряджаючої організації)

Поштова адреса закладу, контактні телефони: _______________________________

Директор закладу __________________/____________
(підпис)
М.П.

Додаток 2
до Інформаційно-методичних матеріалів щодо проведення
обласної виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового
технічного моделювання

П А С П О Р Т
на експонат №________
1. Повна назва експонату _________________________________________________
2. Конструкція експонату, розроблена ______________________________________
Експонат виготовлений за описом, опублікованим в __________________________
Модель приводиться в дію _______________________________________________
(характеристика джерела енергії)

Д А Н І П Р О Е К С П О Н А Т:
1. Експонат виготовлено _________________________________________________
прізвище, ім’я автора (повністю)

клас, навчальний заклад (без скорочень та абревіатур),
_______________________________________________________________________
(повна назва гуртка, позашкільної установи)
2. Керівник гуртка ______________________________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові)
місце основної роботи ___________________________________________________
посада ________________________________________________________________

3. Поштова адреса гуртка: область _______________________ район ____________
місто, село_____________________ вулиця _________________________ № буд.__
Директор закладу ______________/_____________________
(підпис)
М.П.

Примітка: До кожного експонату додається технічний опис,
креслення або ескізи, схема підключення джерела енергії.

Додаток 3
до Інформаційно-методичних матеріалів щодо проведення
обласної виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового
технічного моделювання

Зразок
маркування на експонат
Розмір – 4,5 х 2 см, напис: шрифт 6-8 пт
«Початкове технічне моделювання»
Назва роботи

Автор: прізвище та ім’я

Назва позашкільного навчального закладу

Рік подачі

Додаток 4
до Інформаційно-методичних матеріалів щодо проведення
обласної виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового
технічного моделювання

Зразок
етикетка на експонат

Розмір – 8 см х 5 см, напис: шрифт Times New Roman. Розмір етикетки не змінювати, якщо багато тексту то зменшити розмір шрифта

Залишити відповідь