Візитка

Нетрадиційні підходи до організації навчально-виховного процесу в умовах позашкільного навчального закладу ЦДЮТ Мошнівської сільської ради Черкаського району Черкаської області

(3 досвіду роботи )

sut

Ще на початку дев’яностих років минулого століття колектив  Центру дитячої та юнацької творчості (Черкаської районної станції юних техніків), поставив перед собою задачу – не просто розвивати якісь певні здібності вихованців, задовольняти певні інтереси чи готувати до конкретного виду професійної діяльності, а й забезпечити всебічний розвиток вихованців, забезпечити цілісний процес засвоєння соціального досвіду, щоб вони могли успішно адаптуватись у самостійному житті, цінувати та захищати національні та загальнолюдські цінності.

Наші здобутки

За 30 років розроблено і впроваджено в життя цілий комплекс (ряд) напрямків, форм  роботи не типових для ЦДЮТ (СЮТ). Ми маємо напрацювання , що наявні в роботі не багатьох позашкільних закладів технічного спрямування.

 

Спробуємо ознайомити з деякими з них , можливо, щось з нашого досвіду стане комусь в нагоді.
У системі комплексного підходу до навчально-виховного процесу однією із найефективніших складових є туристсько-краєзнавча діяльність. До якої проявляють інтерес майже всі вихованці СЮТ. Тому ми запроваджуємо її в тій чи іншій мірі абсолютно в усіх гуртках.

 

Турпоходи, екскурсії, краєзнавчі пошукові та наукові дослідження вихованців забезпечують такий високий виховний, розвиваючий та пізнавальний ефект, якого ніколи не доб’єшся через класно-урочну діяльність, навіть самого високого рівня.

Туристсько-краєзнавча робота на ЦДЮТ (СЮТ) проводиться наступним чином:

На першому етапі здійснюється ознайомлення вихованців зі своїм населеним пунктом та довкіллям. Під час походів, екскурсій по рідному селу, в довколишні ліси, луки, гори вихованці методично, детально вивчають кожен куточок села, тваринний і рослинний світ, історичні та архітектурні пам’ятки тощо.

 

Разом з цим, також, вирішуються програмні завдання роботи гуртків. Наприклад, вихованці фотогуртків вправляються в пейзажній, архітектурній, репортажній та інших видах зйомок, судномоделісти проводять на річках та озерах тренувальні запуски моделей і природоохоронні акції, вихованці гуртків ПТМ, ДПМ, народних промислів ознайомлюються з матеріальною культурою нашого народу, займаються збором природного матеріалу тощо.

 

Наступним етапом туристсько-краєзнавчої роботи стають багатоденні туристські пішохідні та велопробіги, екскурсійні поїздки під час яких вихо-ванці знайомляться з історією, культурою, природою не лише своєї області, а всієї України.

В процесі цієї діяльності,, також , вирішуються наступні завдання:

 1. Формування національної самосвідомості та поваги до загальнолюдських цінностей.
 2. Розвиток пізнавальних інтересів.
 3. Набуття туристських навичок.
 4. Естетичне виховання.
 5. Екологічне виховання.
 6. Формування музейної культури.
 7. Оздоровлення, фізичний розвиток вихованців.
 8. Організація змістовного дозвілля та пропаганда здорового способу життя;
 9. Забезпечення емоційного розвитку дітей в атмосфері доброзичливості, радості світосприйняття, дружби, довіри, взаємоповаги і взаємодопомоги, душевного комфорту.
 10. Формування навичок неформального спілкування та культури поведінки в колективі, громадських місцях.
 11. Забезпечення соціально-педагогічного захисту особистості вихованців;

 

Почуте і побачене під час екскурсій, у походах та поїздках спонукає і стає основою пошукової, науково-дослідницької діяльності вихованців. У першу чергу ця діяльність направлена на вивчення історії та культури рідного села, рідного краю. Робота проводиться у тісній співпраці з працівниками наукових установ, музеїв, архівів, заповідників тощо.

Пошуковій, туристсько-краєзнавчій роботі вихованців ми завжди намага лись надати суспільно-корисної спрямованості. Так на допомогу клубним працівникам, вчителям в минулі роки створювались навчальні слайд-фільми, в даний час фільми вже на електронних носіях з історії та культури Черкаського району, розроблено більше 10 туристських маршрутів по Черкаському району, області та Україні.

На основі роботи вихованки комп’ютерного гуртка Чорновіл Богдани “З історії с. Мошни” (2 -ге місце по лінії МАН на обласному рівні і перше – на Міжнародному конкурсі), матеріалів, зібраних вихованцями фотогуртків, турклубу ЧРЦДЮТ (СЮТ) “Альта” та краєзнавцями села була видана книга з історії с.Мошни ” Містечко ратників та майстрів”. Упорядником книги став директор ЧРЦДЮТ (СЮТ). (Книга додається до роботи).

У 2013 році вихованка фотостудії та туристсько-краєзнавчого гуртка Ісмагілова Настя посіла ІІІ – є місце в області по лінії МАН за роботу “ В..Городецький та Черкаська область”, у 2014 році Дмитро Сьолін зайняв ІІІ – є місце в області за роботу “ Т.Г.Шевченко. Маловідомі сторінки”

За відсутності в районі станції юних туристів функцію координатора туристсько-краєзнавчої роботи перебрала на себе районна СЮТ.
В 2000 році при СЮТ було створено центр краєзнавства та туризму.
Центр надає інформаційно-методичну, практичну допомогу з краєзнавства і туризму, проводить екскурсії школярам, студентам, викладачам , дитячим туристським установам, членам молодіжних організацій (зокрема організації Пласту м. Черкаси) і всім бажаючим. За 14 років в центрі побували і скористались його послугами більше 12 тисяч відвідувачів не лише з Черкащини, а й з інших областей України та м. Києва. Доказом служить книга відгуків відвідувачів, які у нас побували.

В 2001 році на базі центру краєзнавства та туризму ЦДЮТ (райСЮТ) було засновано Спілку краєзнавців Мошнівського краю “АРТАНІЯ”( на чолі з директором СЮТ) члени якої проводять велику роботу по вивченню історії краю, а також по ознайомленню з нею широкого загалу.

Саме через просвітницьку краєзнавчу роботу, нам вдалося підняти імідж закладу, привернути увагу громадськості, владних і бізнесових структур, до роботиЧРЦДЮТ ( райСЮТ), залучити їх до вирішення виробничих проблем в плані покращення матеріально-технічного забезпечення ЦДЮТ ( СЮТ), фінансування масових заходів тощо.

За рішенням районної ради в 2005 році при ЦДЮТ ( СЮТ )було відкрито туристсько-краєзнавчий відділ, який став координатором та організатором науково-методичної та практичної туристсько-краєзнав-
чої роботи не лише на ЦДЮТ  (СЮТ), а і в усьому районі.

 

Відділ останні 7 років утримує перше місце з туристсько-краєзнавчої роботи в області.

Зупинюсь ще на одній знахідці. Ми на досвіді переконались в тому, що ефективність навчальної і туристсько-краєзнавчої діяльності вихованців значно підвищується, якщо її проводити у співпраці з іншими позашкільними навчальними закладами, загальноосвітніми школами, дитячими та юнацькими організаціями, громадськими об’єднаннями, тощо.

У співпраці легше вирішувати питання фінансування поїздок і походів, організаційних питань різних заходів. Наприклад, співпраця з дитячо-молодіжною організацією Пласт, Всеукраїнською спілкою дитячих та юнацьких організацій дає можливість нашим вихованцям практично безкоштовно відпочивати в їх таборах, брати участь в змаганнях, здійснювати подорожі  Все це сприяє їх громадянському становленню.

Багаторічний досвід впровадження в роботу гуртків районної СЮТ елементів туристсько-краєзнавчої, пошукової, науково-дослідницької діяльності показав, що це сприяє всебічному, а не вузько визначеному профілем гуртка, розвитку вихованців, розширенню їх світоглядних горизонтів, підвищенню інтересу до знань, самоствердженню і становленню творчої особистості вихованців, формуванню у них почуття національної самосвідомості , поваги до загальнолюдських цінностей, їх психічному та фізичному здоров’ю, показав, що це найкоротший шлях до душі дитини, найефективніша форма патріотичного виховання.

Дуже часто захоплення вихованців цією діяльністю стає визначальним у їх професійному виборі, а набутий при цьому соціальний досвід, допомагає успішно адаптуватись в соціумі.

 

Для прикладу, вище згадувана вихованка комп’ютерного гуртка, Б.Чорновіл закінчила історичний факультет, вихованець  фотогуртка Міщенко Роман, під час навчання на відділі кіно-фото-відеосправи в Канівському училищі культури і мистецтв в значній частині своїх творчих робіт та дипломній звертався до краєзнавчої тематики, найчастіше про рідний край.

Працівники райСЮТ вважають, що туристсько-краєзнавча, пошукова, науково-дослідницька діяльність має стати невід’ємною складовою навчально-виховного процесу в усіх позашкільних навчальних закладах тому, що дітей не можна виховати патріотами, допоки вони не вивчать історії свого роду, краю , країни.

 

Ми вважаємо, що патріотичне виховання – справа державної ваги, бо в сучасному глобалізованому світі вистоїть та країна і той народ, який збереже свою національну ідентичність.

 

 
ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення  сесії Мошнівської сільської ради

від 22.01.2021               2021   № 6-7/VIII

 

 

СТАТУТ

 

ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

МОШНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЧЕРКАСЬКОГО РАЙОНУ

ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 (нова редакція)

 

 

 

с. Мошни

2021 рік

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ МОШНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЧЕРКАСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ (далі – Центр)  є комплексним закладом позашкільної освіти, що організовує роботу з вихованцями, учнями і слухачами (далі − здобувачі освіти) за різними напрямами позашкільної освіти.

1.2. Засновником Центру є  Мошнівська сільська рада (далі – Засновник), а органом управління – відділ освіти Мошнівської сільської ради (далі  – орган управління).

1.3. Повне найменування: Центр дитячої та юнацької творчості Мошнівської сільської ради Черкаського району Черкаської області.

Скорочене найменування: ЦДЮТ Мошнівської сільської ради.

1.4. Юридична адреса Центру: вул.Спасо-Преображенська, буд. 14а, с.Мошни, Черкаський район, Черкаська область, 19615.

1.5. Центр є юридичною особою, має печатку, штамп, ідентифікаційний код, може мати рахунки в установах банків та самостійний баланс.

1.6. Центр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту» та «Про позашкільну освіту», актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про позашкільний навчальний заклад, наказами Міністерства освіти і науки України та інших Центральних органів виконавчої влади, рішеннями Засновника, розпорядженнями виконкому Мошнівської сільської ради, наказами органу управління та цим Статутом.

1.7. Центр є неприбутковою установою та не має на меті отримання доходів (прибутків).

Забороняється розподіляти отримані доходи (прибутки) або їх частини для розподілу серед Засновника, членів Центру, працівників (окрім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органу управління та пов’язаних з ними осіб.

1.8. Засновник та орган управління не відповідають за зобов’язаннями Центру, а Центр не відповідає за зобов’язаннями Засновника та органу управління. Центр несе відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах коштів, що перебувають в його розпорядженні, згідно з чинним законодавством України.

1.7. Центр має право укладати від свого імені угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов’язки, бути позивачем і відповідачем чи третьою особою в судах.

 

ІІ. МЕТА ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРУ

 

2.1. Головною метою діяльності Центру є розвиток здібностей дітей та юнацтва у сфері освіти, науки, культури, фізичної культури і спорту, технічної та іншої творчості, здобуття ними первинних професійних знань, вмінь і навичок, необхідних для їх соціалізації, подальшої самореалізації та/або професійної діяльності.

2.2. Головним завданням Центру є:

–     забезпечення прав громадян на здобуття позашкільної освіти;

 • реалізація державної політики у сфері позашкільної освіти;
 • виховання громадянина України;
 • вільний розвиток особистості та формування її соціально-громадського досвіду;
 • виховання у здобувачів освіти поваги до Конституції України, прав і свобод людини та громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії;
 • виховання у здобувачів освіти патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей Українського народу, а також інших націй і народів;
 • виховання у здобувачів освіти шанобливого ставлення до родини та людей похилого віку;
 • створення умов для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку здобувачів освіти;
 • розвиток інклюзивного освітнього середовища у найбільш доступних і наближених до місця проживання дітей, у тому числі дітей з особливими освітніми потребами;
 • здобуття здобувачами освіти первинних професійних навичок і вмінь, необхідних для їхньої соціалізації, подальшої самореалізації та/або професійної діяльності;
 • формування у здобувачів освіти свідомого й відповідального ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих, навичок безпечної поведінки;
 • задоволення освітньо-культурних потреб здобувачів освіти, які не забезпечуються іншими складовими структури освіти;
 • задоволення потреб здобувачів освіти у професійному самовизначенні і творчій самореалізації;
 • пошук, розвиток та підтримка здібних, обдарованих і талановитих дітей та юнацтва;
 • організація дозвілля здобувачів освіти, пошук його нових форм;
 • профілактика бездоглядності, правопорушень;
 • виховання у здобувачів освіти свідомого ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих;
 • формування здорового способу життя здобувачів освіти;
 • здійснення інформаційно-методичної та організаційно-масової роботи,
 • здійснення просвітницької діяльності.

2.3. Центр самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством України, та Статутом.

2.4. Мовою навчання та виховання у Центрі є українська мова.

2.5. Центр може входити до складу освітніх округів та освітніх об’єднань зі закладами дошкільної, загальної середньої освіти, іншими закладами освіти.

2.6. Центр має право:

–   створювати філії – структурно відокремлені підрозділи, що перебувають поза межами розташування основного закладу позашкільної освіти і виконують таку саму освітню діяльність, як і основний заклад у цілому або за окремими його напрямами;

 • проходити державний нагляд (контроль) у сфері позашкільної освіти відповідно до чинного законодавства;
 • здійснювати освітню діяльність в межах реалізації освітньої програми;
 • впровадити систему забезпечення якості освіти, проводити внутрішній моніторинг якості освіти;
 • спільно з вищими закладами освіти, науково-дослідними інститутами та Центрами проводити науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу, що не суперечить законодавству України;
 • надавати платні послуги відповідно до чинного законодавства України;
 • використовувати, в межах повноважень, різні форми морального і матеріального заохочення до учасників освітнього процесу;
 • отримувати кошти й матеріальні цінності від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, юридичних і фізичних осіб;
 • володіти, користуватися і розпоряджатися закріпленим за ним рухомим і нерухомим майном для здійснення статутної діяльності, в межах повноважень встановлених законодавством України, а також Засновником;
 • залишати у своєму розпорядженні і використовувати власні надходження у порядку визначеному законодавством України;
 • організовувати в установленому порядку роботу своїх гуртків, груп та інших творчих об’єднань у приміщеннях закладів загальної середньої освіти, організацій, на базі спортивних будівель і стадіонів відповідно до укладених угод із означеними закладами та установами;
  • надавати методичні рекомендації педагогічним працівникам закладів освіти, дитячим та громадським організаціям.

2.7. У Центрі можуть функціонувати методичні об’єднання за напрямами діяльності гуртків, груп та інших творчих об’єднань, методична рада, комісії, до складу яких входять педагогічні працівники Центру та інші учасники освітнього процесу. Структура методичної роботи Центру визначається наказом директора на кожний навчальний рік.

2.8. Взаємовідносини Центру з юридичними й фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.

 

ІII. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ

3.1. Центр проводить освітню, організаційно-масову, інформаційно-методичну, навчально-репетиційну, концертно-просвітницьку роботу та інші види діяльності, що не заборонені чинним законодавством.

3.2. Основним документом, що регламентує освітній процес Центру, є освітня програма. Освітня програма – це єдиний комплекс освітніх компонентів, спланованих і організованих Центром для досягнення здобувачами освіти результатів навчання (набуття компетентностей).

Освітня програма містить вимоги до здобувачів освіти, які можуть розпочати навчання за цією програмою, перелік освітніх компонентів та їх логічну послідовність, загальний обсяг навчального навантаження та очікувані результати навчання здобувачів освіти.

3.3. Освітня програма схвалюється педагогічною радою Центру та затверджується директором закладу.

3.4. Освітня програма розробляється з урахуванням особливостей соціально-економічного розвитку регіону, інтересів здобувачів освіти, потреб сім’ї, запитів інших закладів освіти, молодіжних і дитячих громадських організацій, має передбачати освітні компоненти для вільного вибору здобувачами освіти.

3.5. Центр може використовувати типові освітні програми, які затверджені Міністерством освіти і науки України, іншими центральними органами виконавчої влади, у сфері управління яких перебуває заклад Центр, або розробляти свої освітні програми на основі типових освітніх програм.

3.6. На основі освітньої програми Центр складає та затверджує річний план роботи закладу та навчальний план закладу, що конкретизують організацію освітнього процесу.

3.7. Центр планує роботу гуртків, секцій, відділів, відділень за освітніми програмами з позашкільної освіти, затвердженими у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України, іншими центральними органами виконавчої влади, у сфері управління яких перебуває Центр, а також за іншими освітніми програмами, за умови їх затвердження відповідно до чинного законодавства.

3.8. Центр у своїй діяльності може використовувати експериментальні навчальні плани, що складаються закладами позашкільної освіти з урахуванням типових освітніх програм (навчальних планів).

Запровадження експериментальних освітніх програм (навчальних планів) можливе лише за рішенням Міністерства освіти і науки України або іншого центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері.

3.9. Навчальний рік Центру починається з 1 вересня.

Комплектування гуртків, груп та інших творчих об’єднань здійснюється у період з 1 до 15 вересня, який вважається робочим часом керівника гуртка, групи та іншого творчого об’єднання Центру.

3.10. Структура навчального року, тривалість навчального тижня, уроків, занять, відпочинку між ними, інші форми організації освітнього процесу встановлюються Центром у межах часу, передбаченого освітньою програмою.

Утворення нових гуртків, груп та інших творчих об’єднань здійснюється за запитами громадськості, інтересів здобувачів освіти, пропозиціями закладів дошкільної та загальної середньої освіти, молодіжних і дитячих громадських організацій, відповідно до рішення педагогічної ради Центру, за погодженням із Органом управління, за наявності відповідної матеріальної бази, фахівців, за умови необхідної кількості осіб, які бажають здобути позашкільну освіту в новоствореному гуртку та у межах видатків на оплату праці. Створення нових гуртків та зарахування до них здобувачів освіти може здійснюватися протягом навчального року.

Режим щоденної роботи встановлюється Центром на основі рекомендацій центральних та місцевих органів виконавчої влади у сфері управління яких він перебуває.

Педагогічний колектив Центру працює згідно з розкладом занять, затвердженим директором Центру, та складеним з урахуванням педагогічної діяльності, оптимального режиму праці і відпочинку здобувачів освіти, визначених санітарно-гігієнічними нормами і правилами.

Тривалість занять у Центрі визначається освітньою програмою, навчальними планами і програмами з урахуванням психофізіологічного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить для здобувачів освіти:

віком від 5 до 6 років – 30 хвилин;

віком від 6 до 7 років – 35 хвилин;

інших – 45 хвилин.

Перерви між заняттями є робочим часом педагогічних працівників і визначаються режимом щоденної роботи Центру.

3.11. У канікулярні, святкові та неробочі дні Центр працює за окремим планом, затвердженим директором.

3.12. Тривалість навчального року у Центрі встановлює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти або іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, у сфері управління яких перебувають заклади позашкільної освіти, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.

3.13. Позашкільна освіта здійснюється диференційовано відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей здобувачів освіти з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров’я у різноманітних організаційних формах: заняття, гурткова робота, клубна робота, дистанційна робота, урок, лекція, індивідуальні заняття, конференція, семінар, читання, вікторина, концерт, змагання, тренування, репетиція, похід, екскурсія, експедиція, практична робота в лабораторіях, майстернях, теплицях, на науково-дослідних земельних ділянках, сільськогосподарських та промислових підприємствах, на природі та в інших формах.

3.14. Зарахування здобувачів освіти до Центру може здійснюватися протягом навчального року за їх бажанням і за згодою батьків або осіб, які їх замінюють, як на безконкурсній основі, так і за конкурсом, умови якого розробляє Центр. Приймання здійснюється за наказом директора на підставі особистої заяви (для неповнолітніх — заяви батьків або осіб, які їх замінюють).

До Центру зараховуються здобувачі освіти віком від 5 до 19 років.

Здобувач освіти має право займатися в кількох об’єднаннях та змінювати їх протягом року.

3.15. Середня наповнюваність груп та інших організаційних форм у Центрі становить, як правило, 10-15 здобувачів освіти.

Гранична наповнюваність груп визначається Положенням про заклади позашкільної освіти відповідно до психофізіологічного розвитку здобувачів освіти, їх вікових категорій, рівня майстерності.

Наповнюваність груп встановлює директор Центру залежно від профілю та можливостей організації освітнього процесу.

3.16. Організація індивідуальної та групової роботи в Центрі здійснюється відповідно до порядку, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

3.17. Центр, за потреби, створює інклюзивні та/або спеціальні групи та інші організаційні форми для навчання осіб з особливими освітніми потребами відповідно до порядку організації інклюзивного навчання в закладах позашкільної освіти, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

3.18. З метою визначення рівня практичної підготовки здобувачів освіти Центр проводить організаційно-масову роботу у формі заняття, клубної та гурткової роботи, лекцій, індивідуальних занять, конференцій, змагань, походів, екскурсій, експедицій, навчально-тренувальних зборів, практичної роботи в майстернях тощо.

3.19. У масовій роботі Центр взаємодіє з батьками, громадськими організаціями, освітніми та культурно-освітніми закладами.

3.20. Центр забезпечує безпечні умови навчання, виховання та праці.

3.21. Освітній процес у Центрі є вільним від втручання політичних партій, громадських, релігійних організацій.

3.22. Відволікання здобувачів освіти за рахунок навчального часу до робіт і здійснення заходів, не пов’язаних з освітнім процесом, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України.

3.23. Здобувачам освіти, які в установленому порядку склали кваліфікаційні іспити, Центр видає документ про позашкільну освіту.

Виготовлення документів про позашкільну освіту здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджетів.

 

 1. IV. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

 

4.1. Учасниками освітнього процесу в Центрі є:

 • здобувачі освіти (вихованці, учні, слухачі);
 • директор, заступники директора закладу позашкільної освіти;
 • педагогічні працівники, психологи, соціальні педагоги, бібліотекарі, спеціалісти, які залучені до освітнього процесу;
 • батьки або особи, які їх замінюють;
 • представники підприємств, установ, організацій, які беруть участь у здійсненні освітнього процесу.

4.2. Здобувачі освіти Центру зобов’язані:

 • виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;
 • поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватись законодавства та етичних норм;
 • відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля;
 • систематично і глибоко оволодівати знаннями, практичними вміннями та навичками, постійно вдосконалювати свою спеціальну підготовку;
 • бути дисциплінованими та сумлінно виконувати завдання викладачів;
 • нести в установленому порядку відповідальність за збереження майна Центру;
 • дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку Центру, безпеки життєдіяльності, санітарії та гігієни в процесі освітньої діяльності.

4.3. Здобувачі освіти Центру мають гарантоване державою право на:

 • якісні освітні послуги;
 • здобуття позашкільної освіти відповідно до їх здібностей, обдарувань, уподобань та інтересів;
 • свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурної, просвітницької, наукової і науково-технічної діяльності тощо;
 • справедливе та об’єктивне оцінювання результатів навчання;
 • відзначення успіхів у своїй діяльності;
 • навчання у декількох гуртках, групах та інших творчих об’єднаннях в одному закладі позашкільної освіти;
 • участь у різних видах навчальної та науково-практичної роботи, у конференціях, олімпіадах, спортивних змаганнях, виставках, конкурсах, оглядах та інших масових заходах;
 • безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці;
 • повагу людської гідності;
 • користування навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою Центру та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому Центром відповідно до чинного законодавства;
 • доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;
 • вільне вираження поглядів, переконань;
 • захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти;
 • забезпечення стипендіями у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
 • особисту або через своїх законних представників участь у громадському самоврядуванні та управлінні Центром;
 • інші необхідні умови для здобуття освіти, у тому числі для осіб з особливими освітніми потребами та із соціально незахищених верств населення.

4.4. Педагогічні працівники Центру зобов’язані:

 • постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;
 • виконувати освітню програму для досягнення здобувачами освіти передбачених нею результатів навчання;
 • сприяти розвитку здібностей здобувачів освіти, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;
 • надавати знання, формувати вміння і навички з різних напрямів позашкільної освіти диференційовано, відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей здобувачів освіти;
 • дотримуватись академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання здобувачами освіти в освітньому процесі та у науковій діяльності;
 • дотримуватися педагогічної етики;
 • поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;
 • настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
 • формувати у здобувачів освіти усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;
 • виховувати у здобувачів освіти повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України та навколишнього природного середовища;
 • формувати у здобувачів освіти прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
 • захищати здобувачів освіти під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти, запобігати вживанню ними та іншими особами на території Центру алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам;
 • здійснювати педагогічний контроль за дотриманням здобувачами освіти морально-етичних норм поведінки, правил внутрішнього розпорядку Центру, вимог інших документів, що регламентують організацію освітнього процесу;
 • додержуватися установчих документів та правил внутрішнього розпорядку Центру, виконувати свої посадові обов’язки.
 • брати участь у роботі педагогічної ради Центру;
 • виконувати накази та розпорядження директора Центру, органу управління.

4.5. Педагогічні працівники Центру мають право на:

 • академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі;
 • педагогічну ініціативу;
 • розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проектів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методик компетентнісного навчання;
 • користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу освіти та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому Центром відповідно до чинного законодавства;
 • підвищення кваліфікації, перепідготовку;
 • вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників;
 • доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;
 • відзначення успіхів у своїй професійній діяльності;
 • справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності;
 • захист професійної честі та гідності;
 • індивідуальну освітню (наукову, творчу, мистецьку та іншу) діяльність за межами Центру;
 • творчу відпустку строком до одного року не більше одного разу на 10 років із зарахуванням до стажу роботи;
 • безпечні і нешкідливі умови праці;
 • подовжену оплачувану відпустку;
 • участь у громадському самоврядуванні Центру;
 • участь у роботі колегіальних органів управління Центру;
 • за досягнення високих результатів в навчанні та вихованні учнів нагороджуватися державними нагородами та іншими видами морального та матеріального заохочення.

4.6. Розподіл педагогічного навантаження керівників гуртків, груп та інших творчих об’єднань здійснює директор Центру згідно із законодавством і затверджує органом управління.

Педагогічне навантаження педагогічного працівника Центру обсягом менше тарифної ставки, передбаченої чинним законодавством, встановлюється тільки за його письмовою згодою.

Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року можливий у разі зміни кількості годин за окремими навчальними програмами, що передбачається навчальним планом, у разі вибуття або зарахування здобувачів освіти протягом навчального року або за письмовою згодою педагогічного працівника з додержанням законодавства України про працю.

4.7. Не допускається відволікання педагогічних працівників Центру від виконання посадових обов’язків, крім випадків, передбачених законодавством.

4.8. Атестація педагогічних працівників Центру здійснюється, як правило, один раз на п’ять років відповідно до положень про атестацію педагогічних працівників, затверджених центральним органам виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері.

4.9. Трудові відносини в Центрі регулюються законодавством України про працю, законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами.

4.10. Батьки здобувачів освіти, або особи, які їх замінюють, зобов’язані:

 • виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;
 • сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;
 • поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;
 • дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;
 • формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;
 • настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
 • формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;
 • виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;
 • дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку Центру.

4.11. Батьки здобувачів освіти, або особи, які їх замінюють, мають право:

 • захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;
 • звертатися до Центру, органів управління освітою з питань освіти;
 • обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;
 • брати участь у громадському самоврядуванні Центру, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування Центру;
 • завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у Центрі та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;
 • брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;
 • брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації освітнього процесу та зміцнення матеріально-технічної бази Центру;
 • отримувати інформацію про діяльність Центру, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у Центрі та його освітньої діяльності.

4.12. Соціальні потреби дітей із складними порушеннями розвитку під час їх перебування в Центрі задовольняються асистентом дитини − соціальним працівником, одним із батьків або особою, уповноваженою ними.

 

 1. УПРАВЛІННЯ І КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

5.1. Управління Центром здійснюється відповідно до цього Статуту та діючого законодавства.

5.2. До виключної компетенції Засновника відноситься:

–  затвердження установчих документів Центру, внесення змін та доповнень до них;

–  ліквідація та реорганізація (злиття, приєднання, перетворення) Центру;

–  закріплення нерухомого майна за Центром.

5.3. Управління Центром здійснює орган управління, який:

–  погоджує штатний розпис і щоденний режим роботи Центру;

–  залучає, за необхідності, фахівців для здійснення освітньої діяльності закладу шляхом укладення цивільно-правових угод відповідно до запитів Центру;

–  сприяє створенню матеріально-технічних умов, необхідних для функціонування Центру та організації інклюзивного навчання;

–  проводить моніторинг виконання рекомендацій Центру;

–  заслуховує звіт про діяльність Центру.

5.4.Безпосереднє керівництво Центром здійснює його директор, яким може бути громадянин України, що має вищу освіту та стаж педагогічної роботи не менше трьох років, а також організаторські здібності, фізичний і психічний стан якої не перешкоджає виконанню посадових обов’язків.

5.5. Директора Центру призначає та звільняє з посади орган управління за погодженням із Засновником.

Педагогічних та інших працівників Центру призначає і звільняє з посад директор Центру, відповідно до законодавства.

5.6. Директор Центру:

 • здійснює керівництво колективом, визначає структуру Центру, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів, створює належні умови для підвищення фахового рівня працівників;
 • організовує освітній процес;
 • забезпечує контроль за виконанням освітньої програми, навчальних планів, якістю знань, умінь та навичок здобувачів освіти;
 • створює належні умови для здобуття здобувачами освіти позашкільної освіти;
 • забезпечує дотримання вимог щодо охорони дитинства, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, безпеки життєдіяльності;
 • розпоряджається, в установленому Засновником порядку, майном Центру;
 • організовує виконання кошторису доходів і видатків Центру, укладає угоди з юридичними та фізичними особами, в установленому порядку відкриває рахунки в установах банків або органах Державної казначейської служби;
 • установлює надбавки, доплати, премії та надає матеріальну допомогу працівникам Центру відповідно до законодавства;
 • представляє Центр в усіх підприємствах, установах та організаціях

–      дає дозвіл на участь діячів культури, членів творчих спілок, працівників культурно-освітніх закладів, установ та організацій, інших юридичних або фізичних осіб у освітньому процесі;

 • забезпечує право здобувачів освіти на захист від будь-яких форм насильства;
 • видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і забезпечує контроль за їх виконанням;
 • застосовує заходи заохочення та дисциплінарні стягнення до працівників Центру;
 • затверджує посадові обов’язки працівників Центру;
 • несе відповідальність за виконання покладених на Центр завдань результати фінансово-господарської діяльності, стан і збереження майна, переданого в користування Центру;
 • щорічно звітує про фінансово-господарську діяльність на засіданні постійної комісії Черкаської районної ради з питань економічного розвитку села, комунальної власності та державної регуляторної політики, а також при необхідності перед Засновником.

5.7. Директор Центру є головою педагогічної ради – постійно діючого колегіального органу управління Центром.

5.8. Педагогічна рада Центру:

 • планує роботу Центру;
 • схвалює освітню (освітні) програму (програми) Центру та оцінює результативність її (їх) виконання;
 • формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, включаючи систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
 • приймає рішення щодо видачі документів про освіту;
 • розглядає актуальні питання організації, забезпечення та розвитку освітнього процесу в Центрі, його структурних підрозділах;
 • розробляє пропозиції щодо поліпшення діяльності, створення нових гуртків, груп та інших творчих об’єднань;
 • обговорює питання та визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
 • ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення здобувачів освіти, працівників Центру та інших учасників освітнього процесу;
 • розглядає питання щодо відповідальності здобувачів освіти, працівників Центру та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;
 • має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту Центру та проведення громадської акредитації закладу;
 • розглядає інші питання, віднесені законом до її повноважень.

Рішення педагогічної ради Центру вводяться в дію наказом директора.

5.9. Робота педагогічної ради проводиться відповідно до потреб Центру. Кількість засідань педагогічної ради визначається їх доцільністю, але не може бути менше, ніж два рази на рік.

5.10. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування Центру є загальні збори (конференція) колективу, які скликаються не рідше ніж один раз на рік.

Делегатів загальних зборів з правом вирішального голосу обирають від таких трьох категорій:

–  працівників Центру – зборами трудового колективу;

–  здобувачів освіти (вихованців, учнів, слухачів) Центру – зборами гуртків, груп, інших творчих об’єднань;

–  батьків, представників громадськості – батьківськими зборами.

Кожна категорія обирає однакову кількість делегатів. Визначається така кількість делегатів: від працівників – 10 осіб, від здобувачів освіти – 10 осіб, від батьків і представників громадськості – 10 осіб.

Термін їх повноважень становить 1 рік.

Загальні збори (конференція) є чинними, якщо в їхній роботі бере участь не менше половини делегатів кожної з трьох категорій. Рішення приймають простою більшістю голосів присутніх делегатів.

Право скликати загальні збори (конференцію) мають голова Ради Центру, учасники зборів, якщо за це висловилось не менше третини їх загальної кількості, директор Центру, Засновник та орган управління.

У період між загальними зборами (конференціями) діє Рада Центру.

Загальні збори (конференція): обирають Раду Центру та її голову; заслуховують звіт директора і голови Ради Центру; розглядають питання освітньої, методичної і фінансово-господарської діяльності Центру; розглядають пропозиції щодо поліпшення діяльності Центру, створення нових гуртків, груп та інших творчих об’єднань; затверджують основні напрями вдосконалення освітнього процесу; приймають рішення про стимулювання праці директора та інших педагогічних працівників, виконують інші функції, що не суперечать чинному законодавству.

5.11. Рада Центру:

 • організовує виконання рішень загальних зборів (конференції);
 • вносить пропозиції органу управління щодо зміни типу, статусу Центру, спільно з адміністрацією розглядає, вносить пропозиції до плану роботи Центру та здійснює контроль за його виконанням;
 • разом з адміністрацією Центру здійснює контроль за виконанням цього Статуту;
 • погоджує режим щоденної роботи Центру;
 • сприяє формуванню мережі гуртків, груп та творчих об’єднань Центру, обґрунтовуючи її доцільність перед органом управління;
 • заслуховує звіт голови Ради, інформацію директора з питань освітньої та фінансово-господарської діяльності;
 • бере участь у засіданнях атестаційної комісії з метою обговорення питань про присвоєння кваліфікаційних категорій педагогічним працівникам;
 • виносить на розгляд педагогічної ради пропозиції щодо поліпшення організації роботи зі здобувачами освіти;
 • виступає ініціатором проведення добродійних акцій;
 • вносить на розгляд педагогічної ради та органу управління пропозиції щодо морального і матеріального заохочення учасників освітнього процесу;
 • розглядає звернення учасників освітнього процесу з питань роботи Центру;
 • та виконує інші функції, що не суперечить законодавству України.

5.12. До складу Ради Центру обирають пропорційно представників від педагогічного колективу, здобувачів освіти та батьків.

Рада працює за планом, що затверджується загальними зборами (конференцією).

Засідання Ради може скликатися її головою або з ініціативи директора Центру, Засновника, органу управління, а також членами Ради.

Рішення Ради приймають простою більшістю голосів за наявності на засіданні не менше двох третин її членів.

У разі рівної кількості голосів вирішальним є голос голови Ради.

Рішення Ради, що не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту, доводяться в 7-ми денний термін до відома колективу Центру, здобувачів освіти, батьків, або осіб, які їх замінюють, та громадськості.

У разі незгоди адміністрації Центру з рішенням Ради створюється узгоджувальна комісія, яка розглядає спірне питання.

До складу комісії входять представники органів громадського самоврядування, адміністрації, профспілкового комітету Центру.

Очолює Раду Центру голова, який обирається із складу Ради.

Голова Ради може бути членом педагогічної ради. Головою Ради не може бути директор.

Для вирішення поточних питань Рада може створювати постійні або тимчасові комісії з окремих напрямів роботи. Склад комісій і зміст їх роботи визначається Радою.

Члени Ради мають право виносити на розгляд усі питання, що стосуються діяльності Центру, пов’язаної з організацією освітнього процесу, проведенням оздоровчих та культурно-масових заходів.

5.13. За рішенням загальних зборів (конференції) або Ради Центру можуть створюватися і діяти учнівський, батьківський комітети, методичні об’єднання, відділи, відділення, комісії, асоціації тощо, що охоплюють учасників освітнього процесу та спеціалістів певного профільного спрямування. Їхня діяльність регулюється відповідними положеннями.

 

VІ. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА ЦЕНТРУ

 

6.1. Фінансово-господарська діяльність Центру проводиться відповідно до чинного законодавства та цього Статуту.

6.2. Основним джерелом фінансування Центру є кошти бюджету Мошнівської сільської ради.

6.3. Фінансування Центру може здійснюватись також за рахунок додаткових джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.

6.4. Додатковими джерелами фінансування Центру є:

 • кошти гуманітарної допомоги;
 • добровільні грошові внески, матеріальні цінності підприємств, установ, організацій та окремих громадян;
 • дотації з місцевих бюджетів;
 • кошти, одержані за надання додаткових освітніх послуг, роботи, виконані Центром на замовлення підприємств, установ, організацій та громадян, доходи від реалізації власної продукції, від надання в оренду приміщень, обладнання, що не оподатковуються і спрямовуються на соціальні потреби та Центру;
 • інші джерела не заборонені законодавством.

6.5. В межах бюджетних призначень, бюджетні кошти спрямовуються директором Центру на матеріальні витрати, підвищення кваліфікації працівників, оплату праці, збереження і зміцнення матеріально-технічної бази, соціальний захист, матеріальне стимулювання трудового колективу та інше.

6.6. Ведення бухгалтерського обліку та звітності Центр через централізовану бухгалтерію при відділі освіти районної державної адміністрації (за договором) або може здійснювати самостійно.

6.7. Центр при здійсненні фінансово-господарської діяльності має право:

 • самостійно розпоряджатися коштами господарської та іншої діяльності відповідно Статуту;
 • користуватися безоплатно земельними ділянками, на яких він розташований;
 • користуватись пільгами, встановленими чинним законодавством для закладів освіти;
 • розвивати власну матеріально-технічну базу;
 • володіти, користуватися і розпоряджатися закріпленим за ним рухомим і нерухомим майном для здійснення статутної діяльності, в межах повноважень встановлених законодавством України та Засновником;
  • виконувати інші дії, що не суперечать законодавству та Статуту.

6.8. Матеріально-технічна база Центру включає приміщення, споруди, обладнання, засоби зв’язку, земельну ділянку, рухоме і нерухоме майно, що належить йому на правах оперативного управління.

6.9. Збитки, завдані Центру у результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами,державними органами чи органами місцевого самоврядування, відшкодовуються Центру у порядку, визначеному чинним законодавством.

6.10. Бюджетні призначення та кошти, одержані із додаткових джерел фінансування, не підлягають вилученню протягом бюджетного періоду, крім випадків, передбачених законом.

Бюджетне фінансування Центру не може зменшуватися або припинятися у разі наявності у Центрі додаткових джерел фінансування.

6.11. Фінансування здобуття позашкільної освіти, у тому числі особами з особливими освітніми потребами, здійснюється за рахунок коштів освітніх субвенцій, державного та/або місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством.

Порядок та умови надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам затверджуються Кабінетом Міністрів України.

6.12. Ведення діловодства, бухгалтерського обліку та звітності у Центрі здійснюється у порядку, визначеному нормативно-правовими актами.

 

VIІ. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

 

7.1. За наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази, власних фінансових коштів Центр має право проводити міжнародний учнівський та педагогічний обмін у рамках освітніх програм, проектів, брати участь у міжнародних заходах.

7.2. Орган управління, Центр мають право укладати угоди про співробітництво, встановлювати прямі зв’язки з органами управління освітою, закладами освіти, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об’єднаннями, міжнародними організаціями, фондами та освітніми асоціаціями зарубіжних країн у встановленому законодавством порядку.

7.3. Участь Центру у міжнародних програмах, проектах, учнівських та педагогічних обмінах здійснюється відповідно до законодавства.

 

VІII. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ЦЕНТРУ

 

8.1. Державний контроль за діяльністю Центру здійснюється з метою забезпечення реалізації єдиної державної політики в сфері позашкільної освіти.

8.2. Державний контроль здійснюють Міністерство освіти і науки України, інші органи виконавчої влади, Державна служба якості освіти України та орган управління.

8.3. Державний нагляд (контроль) у сфері позашкільної освіти здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту».

8.4. У Центрі може проводитись зовнішній моніторинг якості освіти пов’язаний із здійсненням освітньої діяльності. Зміст, види та періодичність цих перевірок визначаються відповідно до  законодавства.

З питань фінансово-господарської діяльності Центр щорічно звітує перед Засновником;

8.5. Ліцензування освітньої діяльності може здійснюватися за рішенням Засновника Центру.

Ліцензування, контроль за дотриманням ліцензійних умов, видача та анулювання ліцензій на освітню діяльність здійснюються у порядку, визначеному законодавством.

 

ІХ. РЕОРГАНІЗАЦІЯ АБО ЛІКВІДАЦІЯ ЦЕНТРУ

 

9.1. Центр припиняється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділ, перетворення) або ліквідації за рішенням Засновника, а у випадках передбачених законодавством України, – за рішенням суду.

9.2. У разі реорганізації Центру вся сукупність його прав та обов’язків переходить до його правонаступника.

9.3. Ліквідація або реорганізація Центру здійснюється відповідною комісією, яка утворюється Засновником або за рішенням суду.

9.4. Припинення Центру вважається завершиним, а Центр таким, що припинив свою діяльність, з дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

 

 

Х. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

10.1. Статут Центру затверджується Засновником, підписується директором Центру та реєструється суб’єктом державної реєстрації згідно з чинним законодавством України.

9.2. Внесення змін до Статуту оформляється шляхом викладення його в новій редакції та може бути ініційовано органом управління, Засновником або Центром.

 

                         Сільський голова                                              Б.В.Шкарбута

 

Директор Центру дитячої та юнацької

творчості Мошнівської сільської ради

Черкаського району Черкаської області                                      М.М.Якименко

Залишити відповідь