Лист, положення про обласні змагання з ПТМ 2015 р.

Керівникам органів управління освітою, директорам позашкільних навчальних закладів
Про проведення обласних змагань
учнів молодшого шкільного віку з
початкового технічного моделювання

Відповідно до Орієнтовного плану обласних очно-заочних масових заходів з учнівською молоддю комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради” на 2014-2015 навчальний рік, затвердженого Департаментом освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, 24-25 березня 2015 року у м. Черкасах на базі комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради” будуть проходити обласні змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.
Змагання проводяться відповідно до Інформаційно-методичних матеріалів, що додаються.
Від позашкільного навчального закладу запрошується команда, яка подала попередню заявку. Команда складається з двох учасників віком до 10 років (не старших ніж 2005 року народження) та керівника команди.
Прибуття та реєстрація учасників змагань 24 березня 2015 року до 10.30 за адресою: м. Черкаси, вул. Фрунзе, 77, комунальний заклад „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”. Від залізничного вокзалу їхати тролейбусом №8, маршрутним таксі №9, 27, від автовокзалу – маршрутним таксі №28 до зупинки „Площа Б. Хмельницького”.
Витрати на проживання та харчування дітей здійснюються за рахунок комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
Витрати на проїзд і харчування дітей у дорозі та на відрядження керівника команди здійснюються за рахунок організації, що відряджає. Орієнтовна вартість проживання 75 грн./добу.
Від’їзд учасників змагань 25 березня 2015 року після 14.00.
Відповідальність за збереження життя і здоров’я учасників змагань в дорозі та під час проведення заходу покладається на керівника команди.
Для участі у заході просимо подати попередню письмову заявку до 13 березня 2015 року на електронну адресу [email protected].
Без попередньої заявки команда до участі у змаганнях не допускається.
За додатковою інформацією звертатись за телефоном: (0472)-45-05-83 (контактна особа – Малород Галина Миколаївна).
Додаток: на 5 арк. в 1 прим.

Заступник директора О.І. Сімушіна

 

Додаток
до листа Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації
10.02.2015 № 362/03

Інформаційно-методичні матеріали щодо проведення
обласних змагань учнів молодшого шкільного віку
з початкового технічного моделювання

1. Загальна інформація
1.1. Обласні змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання проводяться згідно з „Положенням про Всеукраїнські відкриті змагання із спортивно-технічних видів спорту та інших напрямків технічної творчості серед дітей та учнівської молоді”, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 28 травня 2012 року № 635 (далі Положення).
1.2. Захід є ІІІ (обласним) етапом Всеукраїнських змагань учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.
2. Місце та час проведення
Місце та час проведення обласних змагань учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання визначаються щорічно Орієнтованим планом обласних очно-заочних масових заходів з учнівською молоддю комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради” та повідомляються у листі-виклику додатково.
3. Мета та завдання
Метою проведення змагань є:
– стимулювання творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей, задоволення їх потреб у творчій самореалізації;
– пошук та підтримка обдарованих дітей молодшого шкільного віку;
– організація змістовного дозвілля дітей;
– збереження та розширення мережі гуртків початкового технічного моделювання у школах та позашкільних навчальних закладах;
– підвищення ролі початкового технічного моделювання у системі позашкільної освіти;
– визначення найсильніших команд області з початкового технічного моделювання для подальшої участі у Всеукраїнських змаганнях;
– обмін досвідом роботи з організації технічної творчості дітей молодшого шкільного віку.
4. Програма змагань
Програмою змагань передбачено:
– теоретичний залік (тестування);
– виготовлення моделі транспортної техніки;
– виконання композиції за допомогою об’ємних геометричних фігур;
– виготовлення літаючої моделі планера та участь у змаганнях по її запусках.
5. Учасники змагань
5.1. У змаганнях беруть участь команди від позашкільних навчальних закладів області.
5.2. Кількісний склад команди: два учасники та керівник, який очолює команду і несе особисту відповідальність за збереження життя і здоров’я дітей у дорозі та під час заходу.
5.3. Команда для участі у змаганнях формується з дітей віком до 10 років включно. Вік учасників визначається за їх роком народження.
5.4. Кожний учасник бере участь у трьох видах змагань:
– теоретичний залік;
– виготовлення літаючої моделі планера та участь у змаганнях по її запусках;
– виготовлення моделі транспортної техніки або виконання композиції за допомогою об’ємних геометричних фігур (визначене жеребкуванням).
6. Умови проведення
6.1. Питання теоретичного заліку складаються у вигляді тестів з урахуванням вимог до знань та умінь вихованців, визначених Програмою гуртка початкового технічного моделювання, рекомендованою Міністерством освіти і науки України (Київ, „Грамота”, 2007р.) Тестування проводиться за допомогою комп’ютера.
Час на виконання завдання − 40 хвилин.
6.2. Модель транспортної техніки учасники виготовляють за розгортками та рисунком загального вигляду, оформлюють за власним задумом. Крім того, завдання передбачає виконання креслення на папері в клітинку однієї з деталей моделі прямокутної форми, розміри якої задаються.
Час на виконання завдання − 2 години.
6.3. Для виконання композиції за допомогою об’ємних геометричних фігур кожному учаснику надаються розгортки об’ємних геометричних фігур, які потрібно вирізати та склеїти. Учасник створює композицію з готових фігур (склеїти фігури між собою), використовуючи необхідну кількість фігур. Кількість фігур не менше семи. Склад об’ємних геометричних фігур: куб, піраміда, конус, циліндр, паралелепіпед.
Час на виконання завдання − 1 година 30 хвилин.
6.4. Літаюча модель планера виготовляється за заданою схемою та шаблонами.
Для виготовлення моделі планера може використовуватися пінопласт, креслярський папір, дерев’яні рейки, пластилін (для балансування), тощо.
Час на виконання завдання − 1 година.
6.5. Кожний учасник отримує бали за підготовку моделі до залікових запусків (регулювання моделі, виконання тренувальних польотів тощо).
Кількість балів за якість польоту (дальність і точність) визначається за максимальною кількістю метрів, які пролетів планер, за умови його польоту в межах заданого коридору, що має розмір 3х20 метрів. Якщо перший дотик моделі із підлогою відбувся за межами визначеного коридору або під час запуску моделі учасник перетнув лінію старту, він отримує нуль балів за якість польоту. У залік за якість польоту моделі зараховується кращий результат із 2-х запусків.
Результат учасника за запуски моделі планера у приміщенні складається із суми балів за підготовку моделі до старту та балів за якість польоту.

7. Необхідна документація
Керівник команди подає до мандатної комісії документи згідно з розділом V Положення:
– наказ про відрядження (направлення) команди;
– заявку про участь у змаганнях (додаток 1), з відміткою лікаря про допуск учасників, завірену підписом керівника і печаткою організації, що відряджає;
– свідоцтво про народження учасників (оригінал);
– учнівські квитки чи довідки з місця навчання з фотографією, підписані керівником і завірені печаткою навчального закладу.

8. Керівництво та матеріальне забезпечення
8.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань покладається на комунальний заклад „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
8.2. Склад організаційного комітету та суддівської колегії затверджує директор комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
8.3. Джерело фінансування змагань вказується у листі-виклику на змагання.

9. Визначення переможців та нагородження
9.1. Особиста першість визначається за максимальною кількістю балів у кожному виді змагань.
9.2. Бали учасника у командний залік визначаються за формулою:

, де Р – бали учасника у командний залік,
А – найбільша кількість балів одного із учасників у даному виді змагань,
В – кількість балів даного учасника у даному виді змагань.
Командна першість визначається за сумою балів, які набрали обидва члени команди у всіх видах змагань.
9.3. Учасники змагань, які зайняли І, ІІ або ІІІ місця в особистій першості, нагороджуються Дипломами комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
9.4. Команда, яка зайняла І місце, нагороджується Кубком та Грамотою комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
9.5. Команди, які зайняли ІІ або ІІІ місця, нагороджуються Грамотами комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.
9.6. Керівники, команди яких зайняли призові місця в обласних змаганнях учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання, нагороджуються Грамотами комунального закладу „Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради”.

10. Техніка безпеки
10.1. Організатори змагань відповідають за забезпечення умов дотримання правил техніки безпеки під час проведення змагань.
10.2. Керівник команди несе особисту відповідальність за виконання вимог Правил техніки безпеки членами команди.

11. Організаційні питання
Попередні заявки письмово подаються до оргкомітету за адресою: м.Черкаси, вул. Фрунзе, 77, КЗ „ЧОЦНТТУМ Черкаської обласної ради”, або на електронну адресу [email protected] за 10 днів до проведення змагань.

Додаток 1
до Інформаційно-методичних
матеріалів щодо проведення
обласних змагань учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання
ЗАЯВКА
на участь в обласних змаганнях учнів молодшого шкільного віку
з початкового технічного моделювання у 2014-2015 навчальному році
___________________________________________________________
(повна назва відряджаючої організації)
просить допустити до участі у змаганнях команду у складі:

№ п/п Прізвище, ім’я, по
батькові учасника Дата народження Школа, клас Домашня адреса, телефон Дозвіл лікаря Примітки
1.
2.

Керівник команди: ________________________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові, посада, місце роботи)
Адреса відряджаючої організації, контактні телефони ___________________
Директор закладу ______________/____________

Залишити відповідь