Мошни -неповторна перлина Черкащини

Мошни – неповторна перлина Черкащини.

     Відповідно до плану Всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2017 рік Міністерства освіти і науки України у м. Черкаси 23–25 березня ц.р. була проведена ІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття».

Урочисте відкриття конференції відбулося 24 березня ц.р. на базі Черкаського Національного університету імені Богдана Хмельницького.

    Участь у зазначеному заході взяли делегації 15 делегацій з областей України та пошуковці з районів і міст Черкащини.

У рамках пленарного засідання науковці-історики прочитали лекції з історії становлення Української державності та визвольних змагань українського народу.

Під час роботи чотирьох секцій юні краєзнавці обговорили державотворчі процеси на території сучасної України, особливості боротьби українців проти поневолення та національно-визвольних рухів.

25 березня учасники конференції взяли участь в краєзнавчій експедиції за темами “Історико-краєзнавчі об’єкти Черкащини” та “Дорога до Кобзаря” за маршрутом Черкаси – Мошни – Канів.

Цікавою і змістовно насиченою поїздка стала завдяки високому професіоналізму краєзнавця, директора Черкаської районної станції юних техніків Миколи Якименка, який розповів про історію  Мошен, ознайомив учасників семінару з архітектурними  пам’ятками села, а під час переїзду до Канева і в зворотньому напрямку, висвітлив державотворчі процеси, що відбувались  на території Канівського, Корсунського, Черкаського  та Чигиринського районів, їх значення у становленні української нації, Київської Русі, українського козацтва та української державності.

 Учасники відвідали також музей Тараса Шевченка у Мошнах.

По завершенню перебування у Мошнах учасники Всеукраїнської конференції передали у фонди музею картину із зображенням Т.Г.Шевченка  та відмітили, що Мошни – неповторна перлина Черкащини.

У Каневі учасники конференції вшанували пам’ять Тараса Швченка, поклали квіти до могили великого українця та відвідали музейний комплекс.

Директор КЗ ЧОЦТКЕУМ Олександра Фігура

Залишити відповідь