Гуртки “Юні лісівники”, “Екосвіт”

Гуртки “Юні лісівники”, “Екосвіт”

керівник Педан Леся Миколаївна

 

Гуртківці активно співпрацюють з Чорнявським та Трушівським лісництвами Чигиринського лісового господарства та активно допомагають майстрам лісу у посадці молодих насаджень. Протягом весни 2019 року з ініціативи учнівського та педагогічного колективу, а також обслуговуючого персоналу, жителів села, батьків учнів було посаджено сіянців сосни звичайної  та дубців на площі 5 га.

Учасники гуртка «Юні лісівники» проявляють свою любов до природи не лише у посадці молодих сосонок, дубців, акації, а й у виготовленні годівничок та шпаківень для лісових мешканців – санітарів лісу.

Щороку, з ініціативи гуртківців, проводиться широка роз’яснювальна робота щодо важливості збереження та примноження зеленого багатства нашого краю, проведені лекції в школі на тему збереження та примноження лісових насаджень, переглянуті тематичні відеофільми про значення лісів у життєдіяльності людини.

Також учасники гуртка «Юні лісівники» активно співпрацюють з Креселецьким лісництвом. Щороку вони беруть участь в акції «Збережемо первоцвіти», під час якої захищають від браконьєрів вид занесений до Червоної книги України – підсніжних складчастий. Також гуртківці беруть участь в озеленені шкільного подвір’я Чорнявського НВК: насаджують нові саджанці сосни звичайної, туї, ялівцю, самшиту тощо.

Діти, які власноруч посадили дерево, ніколи не завдадуть йому шкоди. Адже ліс забезпечує атмосферу киснем, дає населенню цінну деревину, захищає господарські угіддя від вітру, до того ж це і прекрасна зона відпочинку.

Турбота про довкілля є одним із завдань дитячого колективу. Маленькі дерева, посаджені сьогодні, через десятки років стануть величним лісом, що слугуватиме нашим нащадкам.

Залишити відповідь