Гурток ПТМ при Нечаївській ЗОШ І-ІІ ст.Вплив гурткових занять на формування дитячої особистості

Криниця спогадів
Навіщо розуму слова потрібні?
Якими неможливо пам’ять описать,
Що має незбагненну вічну силу
Минулого події славні воскрешать
Забутеєє, здавалося б навічно
Але наперекір хотінням тлінним багатьох – воскресне вічне!
Осяяне здобутками кількох.

 

На зламі часу й просторових сил хочу згадати те, чого ніхто не знав, скрегочу нервами зусиль у масі забуття, що зветься це моє життя

Герой – це переможець, в основному, чи в будь-якому іншому значенні. Але якщо навколишніми процесами правлять обставини, то хто тоді герой: жертва; цап-відбувайло; чи обранець долі?
Скоріш за все відповідь треба шукати в самих обставинах, а ще в мотивації особи, що в майбутньому стане обранцем – героєм. Обставинами називаю сукупність факторів, здебільшого, об’єктивних, таких як: рівень життя окремо взятої спільноти; відповідність цього рівня прагненням усіх прошарків спільноти; чи легко дається задовольнити основні потреби такі, як: їжа дозвілля, відпочинок, повага до особистісного простору, можливість реалізувати основні людські прагнення: сім’я, професія, освіта… Остання можливість характеризується, з одного боку такою простою сучасною назвою: “особистісний розвиток“, та з іншого боку ми знаходимо дуже багато “але“.

Якщо суспільство бере на себе функції, що спонукають до зусиль над собою,

то конкуренція за місце в соціумі це кнут, чи пряник?

На мою думку, всі вищезазначені поняття і є справжнім втіленням свідомого вибору кожної особи (в ідеалі). Тоді, якого рівня свідомості ми можемо вимагати, коли дитина вже здатна на самопожертву заради близької людини чи просто друга. Підозрюю під цими словами фактор суспільного мислення і з цього приводу у мене виникає цікаве питання: суспільне мислення, як і суспільний дух, і душа спільноти це об’єктивний фактор чи суб’єктивний стан, навіяний обставинами і часом в якому перебуває спільнота?  Або найпесимістичніший варіант: суспільне мислення, це навіювання певних стереотипів одними – іншим?

Шукачі правди звичайно тут посміхнуться, але не будемо виключати і цей фактор; тому, що “хитруни” давно обійшли право сильних і розумних керувати долями інших. Хитрість проникла в усі сфери суспільного життя та в неї на озброєнні, усі слабкості цього світу. З огляду на це, чи можемо ми поставити знак рівності між поняттями “герой” і “особистість” (хоча б в ідеалі).

Updated: 15.02.2018 — 21:08

Залишити відповідь