Продовження традиції

Продовження традиції

 

      В с. Мошни Черкаського району є вулиця Андрія Оніщенка. Але мошенці  по старому називають її Медянкою. Звідки така  солодка назва ?. А історія така. До 1917 року Мошни були центром великого Мошногородищенського маєтку. Власницею маєтку була Катерина Андріївна Балашова, яка  зробила багато добрих справ для жителів Мошен та округи, зокрема для охорони здоров’я та розвитку освіти. У свята Катерина Андріївна із свого палацу, що стояв на одній із вершин Мошногір, їздила  в Мошни до церкви. Коли карета поверталась назад, то княгиня зупиняла її біля гуртів дітей, які гуляли обабіч дороги і обдаровувала їх солодощами – цукерками, медяниками ( печиво ). Тому й назвали вулицю Медянкою.

                                В кареті  Катерина Андріївна Балашова порвертається після служби у церкві до палацу

Вихованці ізостудії “Веселі барви” Центру дитячої та юнацької творчості Мошнівської сільської ради ( керівник – професійний художник Міловицька Вікторія Євгеніївна)   створили на стіні Центру мурал на цю тему.

                    

 

        У 2008 році завітав з дружиною до с. Мошни  нащадок Катерини Андріївни  – Балашов Анатолій Миколайович та вирішив продовжити традицію своєї прабабусі – дарувати дітям радість.

       І з того часу кожного року Міжнародний  благодійний фонд “ Інше життя ”, який очолює дружина Анатолія Миколайовича – Балашова Олена Володимирівна, перед святом Миколая надсилає мошнівським дітям з особливими потребами та тим, які знаходяться під опікою чудові подарункові набори з речами та солодощами.

      В листопаді 2021 року Олена Володимирівна та Анатолій Миколайович Балашови  знову завітали до Мошен в Центр дитячої та юнацької творчості, вихованці і працівники якого уже  більше тридцяти років відроджують в пам’яті людей інформацію про добрі діяння родини Воронцових – Балашових.

     На пам’ять про зустріч гості зфотографувались з працівниками Центру та вихованцями ізостудії “Веселі барви” ,  які малювали мурал.

 

   У 2022 році , незважаючи на війну, перед святом Миколая Міжнародний благодійний фонд “ Інше життя ” знову передав до Мошнівської громади  для дітей з особливими потребами, зокрема сиріт та тих, які знаходяться під опікою, подарункові набори з солодощами.

    24 грудня для вихованців  Центру дитячої  та юнацької творчості Мошнівської сільської ради було проведено свято Миколая та вікторина на знання  українських обрядів. Кожен  з дітей виготовив  оберіг для  воїнів ЗСУ (ангели – охоронці та  голуби миру) і отримав подарунок від благодійного фонду “ Інше життя ”.

 

    Мошнівська громада щиро дякує фонду “ Інше життя ”, особисто Олені Володимирівні    і Анатолію Миколайовичу Балашовим та усім  добродіям , які через фонд  дарують дітям  радість  , за турботу про наших дітей, за те що вони , навіть в умовах війни , продовжують добрі діяння своїх предків.

 

 

 

 

 

Залишити відповідь